Nawigacja

 • Pasowanie uczniów klasy I

                                          Pasowanie uczniów klasy I - Obrazek 1
    4 października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.  
   Tradycyjnie uczniowie klasy I przygotowali część artystyczną, podczas której mogli wykazać się umiejętnościami kwalifikującymi ich na uczniów. Aktu pasowania dokonał wielkim ołówkiem Dyrektor szkoły.
    Zwieńczeniem uroczystości były przygotowane przez rodziców drobne upominki i poczęstunek.

 • Spotkanie z przedstawicielami KPP w Leżajsku

                                         Spotkanie z przedstawicielami KPP w Leżajsku - Obrazek 1     

    Dnia 25 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Policji. Na spotkaniu profilaktycznym, organizowanym przez KPP  w Leżajsku nasi uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego przybywania z domu do szkoły oraz  ze szkoły do domu.                              

     

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

                                              Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1 

    Dnia 4 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.  Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu pan Dyrektor Janusz Pajączek jest to rok dla nas szczególny. Dzięki zmianie systemu edukacji w naszej szkole ponownie powitaliśmy pierwszy rocznik, który zaczął uczyć się w klasie siódmej a tym samym  ukończy naszą szkolę po ósmej klasie. W swoim wystąpieniu pan Dyrektor życzył wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy a nauczycielom ciszy i spokoju na lekcjach. 

    Zmiana systemu edukacji spowodowała, iż nasi siódmoklasiści zaczęli uczyć się także nowych przedmiotów. Z tej okazji Dyrektor szkoły powitał panią  Małgorzatę Solak- Szamik, która będzie uczyć biologii oraz geografii w naszej szkole,  natomiast w oddziale przedszkolnym nad wychowaniem dzieci będą pracować panie Ewelina Sroczyk oraz Monika Martula. Grono nauczycieli wzmocni także pan Andrzej Popowicz, który będzie uczył w naszej szkole zajęć technicznych.

     Początek roku szkolnego  witał także uczniów klasy pierwszej, którzy zainaugurowali naukę w naszej szkole. Z tej okazji Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko dla wszystkich pierwszoklasistów z naszej gminy przygotował powitalne prezenty, które w jego imieniu  dla naszych uczniów  przekazał Dyrektor szkoły.  

     Na zakończenie swojego wystąpienia pan Dyrektor wspomniał także o przeprowadzonych remontach w naszej szkole.   

 • Ważne!!! Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Ważne!!! Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1                                                                                                                                            Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 roku o godz. 9.00 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Dobrego Pasterza.

 • Ważne!!! Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

                                       Ważne!!! Podręczniki na rok szkolny 2017/2018 - Obrazek 1                                                                               

                                           Podręczniki dla klas I - VII- zamawia szkoła!!!

   

                                             Religia- wykaz podręczników- zakupują rodzice!!!

   

  Klasa I - "Jesteśmy rodziną Pana Jezusa"- red. ks. Piotr Goliszek

  Klasa III - "Przyjmujemy Pana Jezusa"- red. ks. Piotr Goliszek

  Klasa IV - "Jestem chrześcijaninem"- red. ks. Waldemar Janiga

  Klasa V i VI - "Wierzę w Boga"- red. ks. Waldemar Janiga

  Klasa VII - "Spotykam Twoje Słowo" - red. ks. Paweł Mąkosa (podręcznik z I klasy gimnazjum)

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

                                           Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 - Obrazek 1

    Dnia 23 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Z tej to okazji młodzież szkolna przygotowała przedstawienie teatralne pod okiem pani Marty Matuszek oraz pana Kamila Jarosza.                                                                                                  

    Był to również szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Po wieloletniej pracy w naszej szkole, z jej szkolnymi murami żegnała się pani Marianna Wrona. W podziękowaniu za wieloletnią pracę, Dyrektor szkoły złożył pani Mariannie serdeczne podziękowania.

    Na zakończenie uroczystości Dyrektor Janusz Pajączek życząc uczniom bezpiecznych wakacji zapraszał wszystkich we wrześniu  na inaugurację nowego roku szkolnego 2017/2018.

 • Wizyta służb mundurowych w naszej szkole

                                          Wizyta służb mundurowych w naszej szkole - Obrazek 1

    Tuż przed samymi wakacjami w naszej szkole odbyły się dwa spotkania, w których nasza młodzież wysłuchała porad przedstawicieli Policji oraz strażaka z PSP w Leżajsku. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi niebezpieczeństwami i jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w trakcie spędzania wolnych dni od szkoły, a także co zrobić w nagłych wypadkach, kiedy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy.

 • Wycieczka szkolna nad Solinę

                                          Wycieczka szkolna nad Solinę - Obrazek 1

    W dniu 01.06.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Przychojcu wybrali się na wycieczkę nad Jezioro Solińskie, które jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w naszym kraju.

   Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wnętrza zapory. Krótkim filmikiem zostaliśmy wprowadzeni w tajniki pozyskiwania energii, by później  wraz z przewodnikiem poznać tamę od środka, jej ogrom i technologiczne zaplecze. Po wyjściu z wnętrza zapory, wszyscy jeszcze przez dłuższą chwilę pozostali pod wrażeniem tej niewyobrażalnej  masy betonu.

   Po poznaniu tajemniczego wnętrza zapory nadszedł czas na spacer po jej koronie. Zachwycaliśmy się malowniczym widokiem na jezioro i zielone wzgórza.

   Niewątpliwą atrakcją wycieczki był rejs po Jeziorze Solińskim. W czasie trwania rejsu audio przewodnik przybliżał nam historię powstania jeziora, a my mogliśmy podziwiać widoki.

   Po smacznym obiedzie, czekał na nas ostatni punkt wycieczki, czyli wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Lesku, gdzie przybliżono nam pracę w zawodzie strażaka i zaprezentowano sprzęt, jaki na co dzień strażacy wykorzystują.

    Cali i zdrowi, z uśmiechami na twarzach i pamiątkami w rękach, wróciliśmy do domu. Wrażenia i wspomnienia pozostaną na długo w pamięci.

 • Piknik rodzinny

                                           Piknik rodzinny - Obrazek 1

     Dnia 28 maja odbył się w naszej miejscowości  Piknik Rodzinny, na który byli zaproszeni wszyscy mieszkańcy Przychojca i okolicznych miejscowości. Oprócz grilla i występów zespołów muzycznych organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji, m.in. odbył się turniej sołectw, a także wyścig rowerowy.    

     Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli cieszyć się darmowymi lodami oraz drobnymi upominkami w postaci słodkości.

     Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla najwytrwalszych uczestników pikniku dyskotekę pod gwiazdami.

 • Dzień Mamy w przedszkolu

                                            Dzień Mamy w przedszkolu - Obrazek 1       

      Jest taki dzień, kiedy mamy mają swoje święto. To 26 maja- Dzień Matki. W tym wyjątkowym dniu miało miejsce uroczyste spotkanie przedszkolaków ze swoimi mamami. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki i przedstawienie "Jaś i Małgosia". Do życzeń dla mam dołączyły upominki.                                                                                                                                                                                        

      Na zakończenie czekał na wszystkich pyszny poczęstunek. Było więc i uroczyście, i wesoło...

 • Gminny turniej gier i zabaw ruchowych ,,Baw się z nami"

                                            Gminny turniej gier i zabaw ruchowych ,,Baw się z nami" - Obrazek 1

     W środę, 17 maja 2017r. Szkoła Podstawowa w Przychojcu na stadionie klubu piłkarskiego ,,Jodła" gościła 8 zespołów szkół podstawowych na Gminnym turnieju gier i zabaw ruchowych ,,Baw się z nami". Pogoda była piękna, więc sprzyjała rywalizacji.  

     Po uroczystym otwarciu turnieju przez dyrektora SP Przychojec Janusza Pajączka dzieci przystąpiły do zmagań. Emocje towarzyszyły każdej z siedmiu konkurencji aż do finału. Dość powiedzieć, że wynik końcowy wyłoniły dwie ostatnie, techniczne konkurencje.

     Końcowa tabela przedstawia się następująco:

                                                                I miejsce- Szkoła Podstawowa w Chałupkach Dębniańskich

                                                               II miejsce- Szkoła Podstawowa w Brzózie Królewskiej

                                                              III miejsce- Szkoła Podstawowa w Przychojcu

     Kończąc i dziękując uczniom za udział a nauczycielom za pomoc w sędziowaniu dyrektor Szkoły Podstawowej w Przychojcu wręczył przedstawicielom drużyn pamiątkowe dyplomy a zdobywcom trzech pierwszych miejsc puchary.  Radości zwycięzców było co niemiara.   

     Oby takic emocje i radość dzieci z końcowego wyniku były zawsze naszym udziałem.

 • 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

                                              226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja - Obrazek 1

       Dnia 9 maja bieżącego roku odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa regulująca funkcjonowanie państwa. Z tej to okazji młodzież szkolna pod opieką p. Krzysztofa Jasiona przygotowała wystąpienie teatralne  upamiętniające tamten wyjątkowy czas.

 • Dyktando o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk

   Dyktando o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk - Obrazek 1

       Dnia 07.05.2017r. odbyło się w naszej szkole „Dyktando o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk”. Była to już druga edycja tego dyktanda, które w tym roku zgromadziło liczną grupę śmiałków chętnych do zmierzenia się z zasadami polskiej ortografii i gramatyki. Tegoroczne  w całości odnosiło się do 150 rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego.

       Przygotowany tekst dyktanda sprawił wszystkim piszącym nie lada wyzwanie, z którym najlepiej poradził sobie Paweł Czachor, zdobywając tegoroczny tytuł Mistrza Ortografii. Kolejne miejsca zdobyły: II- Danuta Kuczek oraz III- Barbara Iwan.

 • DYKTANDO!!!

                                              DYKTANDO!!! - Obrazek 1

 • Życzenia Wielkanocne

    Życzenia Wielkanocne - Obrazek 1

   

  Aby zwycięstwo dobra nad złem

  i życia nad śmiercią,

  będące przesłaniem nadchodzących

  Świąt Wielkanocnych,

  stało się dla nas

  źródłem radości i nadziei.

 • Zapisy do klasy pierwszej oraz do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018

  Zapisy do klasy pierwszej oraz do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018

   

  Ogłoszenie

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przychojcu

   ogłasza zapisy do klasy pierwszej oraz do oddziału przedszkolnego

  dla 3- 4- 5- 6- latków na rok szkolny 2017/2018.

   

  - Zapisy są prowadzone od 15 lutego 2017 w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Przychojcu w godz. 800 – 1400.

  - Jednocześnie informujemy zainteresowanych rodziców, że w naszej szkole funkcjonuje świetlica szkolna, w której dzieci mogą przebywać pod opieką do godz. 1500, a w razie potrzeby czas ten może zostać wydłużony.

  - Szczegółowych informacji udziela Dyrektor SP w Przychojcu.

 • Zabawa noworoczna

                                  Zabawa noworoczna - Obrazek 1

     Dnia 12 stycznia Samorząd Uczniowski naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, przygotował zabawę noworoczną. Dodatkowo uczniowie pod czujnym okiem opiekuna SU przygotowali kilka gier i zabaw dla wszystkich bawiących się uczniów. Przy upływającej muzyce dzieci dobrze się bawiły. Kilka gier i zagadek, które zostały zaprezentowane podczas zabawy, zaostrzyły tylko apetyt wszystkich dzieci. Nad jego zaspokojeniem dbali rodzice z Komitetu Rodzicielskiego, którzy przygotowali dla dzieci smaczny poczęstunek.  

 •  

                                    

   

 • Nowy Rok

                                  Nowy Rok - Obrazek 1

                                     Marzeń, o które warto walczyć,

                                                                                           Radości, którymi warto się dzielić,

                                     Przyjaciół, z którymi warto być,

                                                                                           Nadziei, bez której nie da się żyć.

  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzy: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Przychojcu

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa w Przychojcu, 37-300 Leżajsk
 • (17) 242 11 38

Galeria zdjęć