Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

     Rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 3 września 2018r. (poniedziałek) mszą świętą o godz. 9.00. Następnie udamy się do budynku Szkoły Podstawowej w Przychojcu, gdzie na sali gimnstycznej odbędzie się jego inauguracja.
      Wszystkich serdecznie zapraszamy! 

 • Dzień Dziecka w Warszawie

     W dniach 2-3 czerwca odbyła się z terenu dwóch gmin: Leżajsk oraz Tryńcza wspólna wycieczka dzieci  uczęszczających do szkól podstawowych. Na zaproszenie Orlen Teamu uczniowie z obu gmin pojechali na  Dzień Dziecka, którego honorowym patronem był Premier RP,  Pan Mateusz Morawiecki.
     W ogrodzie otaczającym Kancelarię Prezesa Rady Ministrów dzieci spotkały się z wieloma atrakcjami przygotowanymi m.in. przez Wojsko Polskie, Ministerstwo Edukacji, Narodowej, Policję, Straż Pożarną oraz Ratownictwo Medyczne. Dodatkowo nasi uczniowie mogli zwiedzić salę, w której zasiada Prezes Rady Ministrów wraz ze swoimi ministrami (Sala im. A.F. Modrzewskiego) oraz biuro prasowe rządu. Dla wielu uczniów zaszczytem było ulokowanie się w fotelu premiera i przez chwilę przewodniczenie własnej Radzie Ministrów.

 • Wycieczka do Rzeszowa

     Dnia 30 maja br. odbyła się szkolna wycieczka do Rzeszowa. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka nauczyciele  przygotowali wiele atrakcji dla naszych uczniów.
     Na wstępie wojaży po stolicy naszego województwa, nasi uczniowie odwiedzili Fly Park. Tam przez dwie godziny mogli, pod opieką instruktorów,  wykonywać przeróżne akrobacje powietrzne i nie tylko. Następnie, po akrobatycznych lotach we Flay Parku, uczniowie udali się na smaczną niespodziankę do MacDonalds, by poźniej odpocząć w kinie Helios na ekaranizacji filmu „Gęsi z naszej paczki”.
     Na zakończenie nauczyciele wraz z uczniami udali się na pokaz fontanny multimedialnej. Tam w zaciszu drzew oraz „bryzy morskiej” wszyscy mogli chwilę odpocząc po całym dniu wrażeń.

 • Dzień Mamy i Taty

     W dniu 26 maja obchodzimy Dzień Mamy, niespełna miesiąc później- 23 czerwca Dzień Ojca. Z tej to okazji dzieci z grupy przedszkolnej miały okazję zaprezentować kochanym Mamusiom i wspaniałym Tatusiom swoje umiejętności. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Miłym akcentem występu były popisy taneczne najmłodszych. Na zakończenie uroczystości dzieci podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

 • Dyktando o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk

     Dnia 13 maja br. odbyła się III edycja Dyktanda o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk. Wszyscy chętni, którzy  spróbowali zmierzyć się z  ojczystą ortografią, mogli próbować swoich sił z tekstem przygotowanym przez polonistę z naszej szkoły. Motywem przewodnim tekstu tegorocznego dyktanda było 100- lecie odzyskania niepodległoości zabarwoine wątkami ekonomicznymi.
     W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęła p. Barbara Iwan, drugie – p. Ewelina Cebula, trzecie – p. Dantuta Kuczek. W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali wyjątkową niespodziankę dla piszących. Oprócz trzech pierwszych najwyższych miejsc, w tym roku nagrodzono teksty najladniej napisane- Mistrz kaligrafii, najstarszy piszący uczestnik oraz najmłodszy. Kolejno Komisja Konkursowa nagordziła: Annę Marcinowską, Katarzynę Chudy oraz Zuzannę Kuczek. Dodatkowo Komisja Konkursowa przyznała trzy wyróznienia dla: Katarzyny Chudy, Marii Hilbrant oraz Marzeny Zagaja. 

 • Dyktando o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk

 • Warto marzyć, warto próbować...

    W naszej szkole popularyzujemy nie tylko piłkę nożną. Dowodem niech będzie udział naszych dzieci jesienią w Gminnych Biegach Przełajowych w Brzózie Królewskiej, gdzie chłopcy zajęli III miejsce drużynowo w kategorii klas IV, a Kacper Plichta II miejsce indywidualnie.
   Wiosną kontynuowaliśmy naszą pracę w Powiatowych Indywidualno- Drużynowych Biegach Przełajowych. Drużyna nie uzyskała awansu do zawodów rejonowych. Takie osiągnięcie było natomiast udziałem Kacpra Plichty, który będąc trzeci w zawodach powiatowych i awansując do zawodów rejonowych zajął w nich 11 miejsce.

    Gratulując uczniom mamy głęboką nadzieję, że pasji i ambicji nie zabraknie im w kolejnych latach edukacji w naszej szkole.

             Drużyna w składzie:

  1. Plichta Mateusz

  2. Marcinowski Mateusz

  3. Plichta Kacper

  4. Sówka Krzysztof

 • Święto Konstytucji 3 maja

                                               

    W piątkowe przedpołudnie, 27 kwietnia 2018r. odbyły się szkolne obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
    Wstępem dla naszej uroczystości był występ przedszkolaków, kontynuacją zaś akademia zaprezentowana przez uczniów klas starszych. Narracja prowadzących, scenki, piosenki przybliżyły zebranym historię tych ważnych dla Polaków dni.
    Pragniemy podziękować tym, którzy swoją pracą wsparli przygotowanie akademii. Słowa wdzięczności kierujemy dla pań: Moniki Martuli i Eweliny Sroczyk "czuwającymi" nad najmłodszymi, pani Doroty Szarkowicz zapewniającej oprawę muzyczną oraz dla panów: Kamila Jarosza i Krzysztofa Jasiona odpowiedzialnymi za przebieg całej uroczystości. Najwięcej ciepłych słów mamy natomiast dla samych uczestników tego Święta.


     Dzisiaj, my wszyscy Polacy, powinniśmy pamiętać, że prawo i jego przestrzeganie powinno być fundamentem funkcjonowania każdej republiki, każdego państwa opartego na porządku demokratycznym.

 • Turniej Piłki Halowej Klas IV i młodszych

     Zimowy poranek 14 marca 2018 roku był ważnym wydarzeniem w życiu społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej
  w Przychojcu. Tego dnia gościliśmy uczestników Turnieju Piłki Halowej klas IV i młodszych. Uzdolnieni sportowo uczniowie
  z siedmiu szkół Gminy Leżajsk wraz ze swoimi opiekunami przybyli, aby w rywalizacji na boisku pokazać piłkarskie umiejętności oraz rozwijać swoją sportową pasję. Po obejrzeniu trzynastu meczy, jesteśmy przekonani, że w przyszłości tym dzieciom ambicji w dochodzeniu do mistrzostwa nie zabraknie. Może za kilkanaście lat zobaczymy któregoś z chłopców rywalizujących na boiskach piłkarskiej ekstraklasy? Tego każdemu z nich życzymy...

    Po wylosowaniu przez kapitanów  kolejności drużyn w grupach, nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów przez Dyrektora SP
  w Przychojcu, pana Janusza Pajączka oraz zapoznanie z regulaminem Turnieju. Mecze, które mieliśmy przyjemność oglądać, miały często emocjonujący przebieg i niejednokrotnie wysoki poziom. W półfinałach spotkały się drużyny: SP Przychojec i SP Hucisko oraz SP Wierzawice i SP Chałupki Dębniańskie. Finał należał zaś do zwycięskich drużyn: SP Wierzawice i SP Przychojec. Kolejność drużyn przedstawia się następująco:

    1. SP Przychojec

    2. SP Wierzawice

    3. SP Chałupki Dębniańskie

    4. SP Hucisko

  Pozostałe drużyny w kolejności alfabetycznej: SP Brzóza Królewska, SP Dębno,  SP Stare Miasto.

     Drużyna SP Przychojec w składzie:

     1. Mateusz Marcinowski

     2. Krzysztof Sówka

     3. Mateusz Plichta

     4. Kacper Plichta- kapitan (najlepszy strzelec Turnieju)

     5. Sebastian Łyko

     6. Jan Baj

     7. Fabian Dąbrowski

    Turniej Piłki Halowej klas IV i młodszych zakończyła uroczystość wręczenia dyplomów i pucharów zwycięskim drużynom oraz dyplomów i statuetek najlepszym zawodnikom w kategorii: bramkarz, piłkarz, strzelec. Dyplomem uhonorowaliśmy też najmłodszego uczestnika Turnieju.

     Warto zaznaczyć, że zwycięstwo drużyny klasy IV ze szkoły w Przychojcu nie było jej jedynym sukcesem w tym roku szkolnym. 5 grudnia 2017 roku na hali sportowej w Brzózie Królewskiej zwyciężyli w  Turnieju Mikołajkowym. Najlepszym strzelcem został Kacper Plichta. Dodam, że w maju Kacper będzie uczestniczył na Stadionie Narodowym w Finale Turnieju z Podwórka na Stadion. Wszyscy gorąco życzymy mu sukcesów!

    Dziękujemy chłopcom za rywalizację fair play, a trenerom za otoczenie swoich wychowanków należytą opieką. Mamy życzenie, aby za rok spotkać się po raz kolejny na sali gimnastycznej w Przychojcu. Do zobaczenia!

 • Wielkanocne życzenia

     Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei,
     czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w dobro człowieka.
  Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
  pok
  ój oraz wzajemną życzliwość.
   By stały się źródłem wzmacniania ducha.

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej
  w Przychojcu

 • Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019

  ZAPISY

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przychojcu

  ogłasza zapisy do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego

   dla 3-4-5-6 latków na rok szkolny 2018/2019

   

   

  • Zapisy są prowadzone od 1 marca 2018r. w sekretariacie szkoły.
  • Informuję zainteresowanych rodziców, że w naszej szkole funkcjonuje  świetlica szkolna, w której dzieci mogą przebywać pod opieką do godz. 1500,  a w razie potrzeby czas ten może zostać wydłużony.
  • Szczegółowych informacji udziela Dyrektor Szkoły.

   

 • Programy profilaktyczne

  W dniu 5.03.2018 r. w Szkole Podstawowej w Przychojcu dzieci brały udział w programach profilaktycznych:

   

   

  Program profilaktyczny ,,Debata” w klasach 5- 7, który miał na celu:

  1) Wzmocnienie postaw pro- abstynenckich u nastolatków.
  2) Promocję zdrowego stylu życia.
  3) Wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych.

   

   

  Program profilaktyczny ,,Magiczne kryształy” przeprowadzony w klasach 1- 4 miał na celu:

  1) Przeciwdziałanie naśladowaniu zachowań agresywnych, proponowanych przez TV i gry komputerowe.
  2) Diagnozę form spędzenia czasu wolnego przez uczniów.
  3) Poznawanie i ćwiczenie form wyrażania własnych myśli, odczuć itp.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


   

  Rekolekcje Wielkopostne Szkoły Podstawowej w Przychojcu
  odbędą się w dniach 15-16.03.2018 r.
  w Kościele Parafialnym pw. Dobrego Pasterza w Przychojcu.

   

 • Życzenia świąteczne

                                           

      Dnia 21 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. Z tej okazji młodzież szkolna przygotowała przedstawienie teatralne pt. : ”Jest taki dzień”.  Po przedstawieniu wszyscy zebrani w sali złożyli sobie życzenia bożonarodzeniowe.

 • Światowy Dzień Misia Pluszowego

                                           
     25 listopada obchodzony jest ,,Światowy Dzień Misia Pluszowego".
     W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień MISIA w piątek. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, którymi bawiły się wspólnie z innymi. Nasze ,,małe niedźwiadki" poznały historię powstania pierwszego misia o imieniu Teddy. Atrakcją był popcorn jak i ulubiony przysmak niedźwiadków- miodek.
     Na zakończenie naszego dnia, dzieci wspólnie wykonały prace plastyczną ,,MIŚ". 

 • Święto Niepodległości

                                           

      11 listopada to dzień szczególny. Dzień, który powinien być rozpoznawalny i kojarzony przez każdego Polaka. Święto Niepodległości zostało  ustanowione w 1937 roku na pamiątkę odzyskanej w 1918 roku niepodległości. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że pomimo wszystkich przeciwności losu nasz naród przetrwał, tak jak przetrwała polska kultura, obyczaje i pamięć historyczna.
     W dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę tych  wydarzeń uczniowie SP w Przychojcu przygotowani przez panią Dorotę Leja zaprezentowali montaż słowno- muzyczny wspominając ten wielki dzień, tą wyjątkową datę w naszej wspólnej historii.     
     Po części artystycznej dyrektor Szkoły Podstawowej w Przychojcu Janusz Pajączek wygłosił okolicznościowe przemówienie, po którym delegacja uczniów z Dyrektorem udała się pod Krzyż Niepodległościowy składając pamiątkową wiązankę kwiatów.

     Mamy nadzieję, że wszyscy pamiętamy i pomni trudów naszych przodków nie zapomnimy, że „Wolność nie jest dana raz na zawsze"- jak mówił święty Jan Paweł II.

 • Wizyta w PSP w Łańcucie

                                            

     Dnia 16 października klasa siódma miała przyjemność wzięcia udziału w szkoleniu poświęconemu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia organizowane przez PSP w Łańcucie odbyły się w ramach programu realizowanego przez tamtejszą straż pożarną oraz programu profilaktyczno- wychowawczego realizowanego w naszej szkole.

 • Dzień Nauczyciela

                                           

     Dnia 13 października br. odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona świętu Dnia Edukacji Narodowej, zwana potocznie Dniem Nauczyciela.  Z okazji tego święta młodzież szkolna przygotowała okolicznościowe przedstawienie teatralne.
    Po przedstawieniu głos zabrał Dyrektor szkoły, który życzył wszystkim pracownikom naszej placówki  dużo cierpliwości oraz wytrwałości w pracy. 

strona:

Aktualności

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa w Przychojcu, 37-300 Leżajsk
 • (17) 242 11 38

Galeria zdjęć